Şubeler Arasında Bağlantılı Barkodlu Satış Programı

Barkod, yaklaşık olarak 80 yıllık bir maziye sahip olması ile birlikte dünyada alışveriş tarihi içerisinde de 50 yıl gibi bir süredir kullanılmaktadır. Barkod sisteminin temel amacı,bir işletmede ki tüm ürünlerin kasada otomatik kaydedilmesi, takip edilmesi ve satışa sunulması için işlenmesidir. Bu amaca sahip olan barkod geliştirildikten sonra da modern teknolojiler sayesinde barkodlu satış programı gibi teknolojiler geliştirilmiştir. 

Günümüzde marketler, perakende satış işletmeleri, esnaflar ya da restoranlar gibi birçok farklı noktada kullanılan barkodlu satış programı satışın daha sorunsuz, daha az hatalı ve daha hızlı gerçekleştirilmesini sağlar. Örnek olarak kafeteryalar ya da restoranlarda kullanılan restoran adisyon sistemleri gibi bu satış programı da önemli bir avantaj sağlamaktadır. Keza servis dışında ürün satışı gerçekleştiren kafeterya ve restoranlarda da barkodlu satış programı kullanılmaktadır.

Barkodlu Satış Programı

Temel olarak bir işletme içerisindeki ürünlerin stok kaydı, satış kaydı, satış takibi ve analizlerini gerçekleştirmek açısından barkodlu satış programı kullanılabilir. Bu durumda işletme sahibi tarafından bir defa lisans alınması ile birlikte işletme içerisinde bu programın kullanılması mümkündür. Ancak GoPOS barkodlu satış programı sahip olduğu avantajı ile birlikte bulut sisteminde çalıştığı için ve mobil uygulama üzerinden dahi kontrol oluşturduğu için birden fazla şubeye sahip olan işletmelerde yine tek lisans ile kullanılabilir.

Kentlerde birden fazla şubesi bulunan işletmelerde veya franchise tarzı büyük yapılı işletmelerde GoPOS barkodlu satış programı kullanılması vasıtasıyla tek sistem üzerinden tüm şubelerde satış yönetimi, satış kontrolü ve barkod takibi yapılabilir. Örnek olarak Antalya’da 6 farklı şubesi bulunan bir yerel market franchise tarzında lisanslı bir şekilde barkodlu satış programı temin edebilir. Bu durumda her şube için aynı yazılımı kullanabilir. Yazılım her şubede kasa sistemleri ile bağlantılı şekilde çalışarak, restoran pos sistemi kullanımı, rapor avantajı sunma, ürün yönetimi ve şube yönetimi gibi işlemler sağlayacaktır.

Barkodlu Satış Programı İçin Şube Yönetimi

GoPOS barkodlu satış programı sayesinde tek bir paneli kullanma vasıtasıyla tüm şubeleri görüntüleyebilir ve yönetim sağlayabilirsiniz. Üstelik bu avantaj sırasında her şube için tekrardan ürün kartları oluşturma ve güncelleme alma gibi bir zorunluluk bulunmaz. Önemli olan nokta iş yükünüzün en düşük noktaya ulaşması ile birlikte iş kalitesinin en yüksek noktada tutulmasıdır. 

Tek panel üzerinden oluşturduğunuz ürün kartları ile birlikte tüm şubelerde ürün yansıması, barkodlu satış programı üzerinde görülecektir. Örneğin, siz ana şubede kullandığınız program üzerinde bir ürünün fiyat değişikliğini ve kampanya bilgilerini girdiğinizde, şube seçimleri ile istediğiniz şubelerde aynı değişimleri sağlayabilirsiniz. Perakende satış yapan işletmeler için sunulan bu barkodlu restoran satış programı lisanslı kullanımı ile birlikte istediğiniz büyüklükte ki tüm şube sahibi büyük işletmelerde kolaylık ile kullanılabilir. 

Yorum bırakın

Scroll to Top