Restoran İşletmeleri İçin Sosyal Medya Tüyoları

Sosyal medya ile büyüyen yeni neslin her arayışta olduğu gibi yiyecek-içecek işletmesi arayışlarında da temel kaynağını sosyal medya oluşturuyor. Hatta gençlere göre bir cafe ya da restoranın sosyal medyada müşteri ile iletişim kurabilmesi, bir sosyal medya hesabı üzerinden bu işletmede olduğunu paylaşabilmesi gerekiyor. Bu nedenle restoran veya kafe işletmeciliği yapan herkesin sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaya alışması gerekiyor.

Özellikle son 10-15 yıllık süreç içerisinde artık bütün işletmeler sosyal medyada yer almaları gerektiğini biliyor. Hele ki Instagram ve Twitter gibi popüler sosyal medya ortamları bilhassa genç müşteriyi ve popülerlik peşinde olan müşteriyi çekmek için bir gereklilik sunuyor. İnsanlar sosyal medyada araştırmadan, fotoğraflarını görmeden veya yorumları okumadan hiçbir restorandan hizmet almak istemiyor.

Sosyal Medyayı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Restoran işletmeleri ve kafeteryalar sosyal medyayı kullanmak için öncelikle müşteri gözünden yani sosyal medya takipçisi gözünden olaya bakmalıdır. Günümüzde bir işletmenin teknoloji ile uyum sağlayabilmesi, paket servis ya da masa servis hizmetlerinde teknolojiyi kullanabilmesi gerekiyor. Özellikle akıllı telefonlarda kolaylıkla bulunabilir ve ulaşılabilir olmak açısından da bir mobil restoran haline gelmek gerekiyor.

İşletmenin Instagram’da dikkat çekici içecekler paylaşması büyük bir katkı sağlıyor. Size has veya işletmenizin ön plana çıkan yemeklerinin nasıl hazırlandığına dair videolar ve fotoğraflar paylaşılabilir. Müşterileriniz ile mekanınızda çekmiş olduğunuz fotoğraf-videoları, işletmenizin iç atmosferi ile ilgili görselleri veya storyleri paylaşmak büyük bir katkı sağlayabilir. Bu tip paylaşımlar sadece işletmeye gelen müşteriler için değil paket servis sistemi kullanan müşteriler için de artı bir nokta olarak kabul ediliyor.

Yorum bırakın

Scroll to Top