Lokanta Adisyon Sisteminin Faydaları

Adisyon sistemleri restoranlarda, cafelerde, otellerde ya da lokantalarda sıklıkla kullanılan programlardır. İşletmenin büyüklüğünün her hangi bir öneminin olmaması adisyon sistemlerinin en büyük özelliklerinden. Adisyon sistemlerinin lokantalarda sıklıkla tercih edilmesinin sebebi lokantaların müşteri memnuniyetlerini arttırması ve yönetimsel açıdan fayda sağlamasıdır. Lokanta adisyon sistemlerinin sağladığı yararlara ayrıntılı olarak bakmak gerekirse aşağıda ki faydalar sıralanabilir.

  1. Garsonların aldıkları siparişlerin doğru ve hızlı bir şekilde iletilmesi. Programlarda kullanılan ara yüzlerin kullanımları oldukça basittir ve garsonlar masa başında iken siparişler kullanılması gereken ekranlara düşer.
  2. Mutfakta kullanılan ekranlar sayesinde yemekler hızlı ve doğru bir şekilde hazırlanır. Eğer varsa müşterilerin özel istekleri unutulmaz ve müşterilerin istediği gibi bir servis gerçekleşir.
  3. Girilen siparişler kasa ekranına anlık olarak düşer ve rahatlıkla kontrol edilebilir. Ödeme işlemleri müşterilerin isteklerine göre şekillendirilebilir.
  4. Stok durumları yakından takip edilir. Biten veya bitmekte olan ürünler hakkında anlık bilgilendirme sağlanır.
  5. Gün sonunda alınacak raporlar ile yöneticilerin lokantaların başarılarını doğru bir şekilde değerlendirilmeleri sağlanır. Program üzerinden fatura kesme gibi mali işler düzenlenir. 
  6. Çalışanların dosyaları ve ödemeleri bu sistem üzerinden düzenlenebilir.
  7. Kasaların anlık raporları alınabilir.
  8. Cari hesaplar oluşturularak bu hesaplara bağlı olan alacak ve borçlar yönetilebilir.
  9. Yapılan satışların detaylı analizlerine ulaşılabilir. Böylelikle en çok kar sağlayan menü elemanları ve lokantalara kar sağlamayan menü elemanları ayırt edilerek gerekli düzenlemeler yapılabilir.
  10. Sisteme girilen veriler hiç bir şekilde kaybolmaz ya da çalınmaz. 

Yorum bırakın

Scroll to Top