Cafe Acarken Neye Dikkat Etmeliyiz

Cafe restoran acarken neye dikkat etmeliyiz Cafeler basit işletmeler gibi görünse de gerçek hiç de öyle olmamaktadır. Bu sebeple açılan cafelerin bir çoğu daha ilk yıllarını tamamlamadan kapatılmaktadır. Eğer cafe açmayı ciddi bir şekilde düşünüyorsanız o zaman dikkatle uygulamanız gereken bir çok konu olacak demektir.

Öncelikle açacağınız cafenin zincir cafelerden biri olup olmayacağına karar vermelisiniz. Eğer zincir cafelerden birine katılmayı düşünüyorsanız katılacağınız zincir cafenin yönetimi sizi her konuda bilgilendirecek ve yanınızda olacaktır.

Eğer kendinize ait bir cafe açmayı düşünüyorsanız o zaman işe iş planınızı hazırlayarak başlamalısınız. İş planı içinde bulunan pazarlama, yönetim, SWOT analiz ve hedefler gibi konuları dikkatle belirlemelisiniz.

İkinci adım olarak ise cafe restoran açabilmek açabilmek için gerekli olan yasal mevzuatları ve cafelerin işletilebilmesi için gerekli olan yasal mevzuatları titizlikle yerine getirmelisiniz. Aksi halde cafeniz işletmeye açık olsa bile işletmenize izin verilmeyecektir.

Cafe Dekorasyonu

Cafenizi açacağınız mekanı çok iyi belirlemelisiniz. İstediğiniz cafeye uygun olan müşteri profiline en uygun olacak yerde bir mekan bulmalısınız. Ayrıca bulacağınız mekanın gerçekleştirmek istediğiniz operasyonlar içinde gerekli donanıma sahip olması gerekmektedir. 

Cafe açarken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise cafenizin dekorasyonudur. İşletmenin amacını ve istediği müşteri profilini yansıtan bir dekorasyonu tercih etmelisiniz. 

Diğer bir konu ise cafenizde kullanacağınız ekipmanlardır. Eğer yiyecek de servis etmek istiyorsanız o zaman mutfağınıza gerekli olacak ekipmanları da düşünmelisiniz. Diğer dikkate almanız ekipman grubu ise adisyon sistemleridir.

Yorum bırakın

Scroll to Top